Akustik Ahşap Panel Çeşitleri

Akustik ahşap panel modelleri çeşitlilik göstermekle beraber kaliteli MDF malzemesinden üretilen özel bir üründür. Hem şıklığı ile zarafet gösteren paneller ses yutucu özelliği ile birlikte kullanıcıları kendine hayran bırakır. Mekânlara özel ses yutması ile bilinen u üründe çizgisel slotların açılması, panellere delikleme sistemi ürüne ayrı bir ambiyans katmaktadır. Malzemelerin ayrıca cilalı ve boyalı kullanımı ile ilgili durumda isteğe göre farklılık gösterir.

Tamamen doğal üründen yapılan akustik ahşap panel, genellikle deliklerin açılması yoluyla uygulanır. Delikli akustik ahşap panel üzerine uygulanan sistemle kapalı ortamdaki sesi azaltma görevini üstlenir. Akustik ahşap panellerin ses azaltma faktörü yanında ortamdaki yüksek sesi parçalama görevi de vardır.

Dekoratiflik için de ayrıca tercih edilen paneller, sesin kaliteli gelmesini sağlayan düzenekle bezenmiştir. Ortamdaki seslerin eko yapmasını da engelleyen akustik ahşap paneller ses yutma özelliği ile hem ses anlamında başarılı bir iş çıkarırken hem de dekoratiflik anlamında göz zevkini dolduran bir ortam sunar.

Düğün salonları, konferans salonları, toplantı odaları, sinema salonları gibi büyük ortamlarda akustik düzenleme ve seslerin yalıtımını sağlamak için kullanılır.

Derzli ve delikli olmak üzere çeşitli modelleri bulunan akustik ahşap panel ses yalıtımları ve ekoyu önleyici düzen için oldukça fazla talep edilen dekoratif amaçlı da kullanılan harika bir üründür. Tavan ve duvarlara uygulanabilen bu sistemle hem şıklığı yakalayıp hem de ses anlamında başarılı bir ivme yakalayabilirsiniz.